Studia magisterskie w Poznaniu

W Poznaniu istnieje wiele możliwości kształcenia się na studiach magisterskich. Zarówno tych drugiego stopnia, jak i jednolitych studiach magisterskich. Swoją ofertę na tym rynku, przedstawiają zarówno liczne uczelnie państwowe jak i prywatne. W przypadku studiów drugiego stopnia możemy skorzystać z aż 280 kierunków i specjalności oferowanych przez różnego rodzaju uczelnie. Jeżeli zaś chodzi o studia jednolite, możemy odnaleźć łącznie ofertę 26 kierunków i specjalności. Łącznie w mieście znajduje się 27 uczelni, w tym aż 8 państwowych. Do obsługi tak dużej liczby uczelni przeznaczonych jest osiem tysięcy wykładowców, z czego ponad tysiąc posiada tytuł naukowy profesora.

Z uwagi na ilość uczelni, wykładowców oraz wysoki poziom nauczania, Poznań od lat znajduje się w czołówce rankingów najlepszych uczelni w kraju. Potwierdzają to chociażby raporty Perspektyw oraz Rzeczypospolitej z 2015 roku. W Poznaniu istnieje możliwość doboru odpowiedniego kierunku studiów, zgodnego z własnymi upodobaniami, z uwagi na ich ogromny wybór. Od tak popularnych kierunków jak prawo, psychologia, farmacja, medycyna, czy ekonomia zaczynając, na tak niecodzienne jak ugrofinistyka, nanotechnologia, bioinformatyka, lutnictwo artystyczne czy kognitywistyka kończąc. Poznań oczywiście oferuje studentom nie tylko same studia. Jako miasto akademickie gości rocznie około 130 000 studentów. Dodatkowo cechuje się niskim bezrobociem oraz wysoką średnią pensją przypadającą na jednego mieszkańca.

Dzięki tym czynnikom jest ciekawą ofertą dla osób podejmujących studia, nie tylko zapewniając dobre wykształcenie, ale także odpowiedni start w dorosłe życie.