Na poznańskim rynku uczelnianym, kierunek grafika jest bardzo dobrze rozwinięty. Student może przebierać w kierunkach grafiki tradycyjnej i komputerowej, na różnych poziomach nauczania. Oferowane są zarówno studia licencjackie (pierwszego stopnia), magisterskie (drugiego stopnia) oraz szereg dokształcających studiów podyplomowych. Historia tego kierunku w Poznaniu sięga już 1919 roku, a od 1938 kierunek ten jest wliczany w poczet kierunków akademickich z uwagi na otrzymanie przez uczelnię go prowadzącą, statusu uczelni wyższej. Kierunek ten w 2003 doczekał się własnej katedry i stał się samodzielnym wydziałem Grafiki. Poznańscy studenci mogą wybierać w takich specjalizacjach jak grafika warsztatowa, projektowanie graficzne, komunikacja wizualna, grafika wydawniczo-reklamowa, animacja i grafika interaktywna.

Z bardziej nowoczesnych kierunków na tamtejszym rynku, dostępna jest grafika komputerowa i multimedia. Kierunki idące z duchem czasu, przygotowujące studentów do aktualnych potrzeb rynku i użytkownika. Słuchacze tych kierunków zapoznają się z takimi tematami jak Ilustracje Wydawnicze, Projektowanie Liter, Plakaty, Grafika Informacyjna, Projektowanie Interfejsu Graficznego, Informacja Wizualna, Liternictwo, Typografia, Offset, Grafika Cyfrowa, Litografia, Serigrafia oraz wiele innych. Po zakończonych studiach nie tylko będą mogli podjąć pracę jako projektant grafiki, ale także jako grafik kreatywny, art. director, ilustrator, brand manager, specjalista DTP, czy specjalista ds. komunikacji wizualnej.

Absolwent będzie mógł podjąć pracę w takich miejscach jak studia projektowe, agencje wydawnicze i artystyczne, firmach IT i w działach marketingu.

Uczelnie Poznań